Дорослі ігри

«Ти розумна, але зовсім не мудра. І це твоя дивовижна властивість — поєднувати такі крайнощі», — казав мені якось знайомий. А я найбільше в світі хочу бути мудрою. Мене вже навіть не лякає, що мені 22 і це ой як багато, бо я так сподіваюся, що через 10-20-30 років я матиму хоч трохи більше цієї якості. (І не кажіть мені, що мудрість не залежить від віку, бо мені ж потрібно хоч у щось вірити). А поки що я читаю хороші блоги і вчуся на своїх і чужих помилках.

Лише сьогодні подумала, як багато в моєму житті дітей. Дорослих чоловіків-дітей, які так люблять гратися в свої 25-30. Гратися дівчатами і ламати їх. І просиш їх так не робити, і кажеш, що тобі болить, а вони не розуміють. Як діти.  

Ось і зараз годинник показує по одинадцятій (на ноуті, не настінний, такої розкоші у нас немає), а я, замість того, щоб спати (бо завтра я нарешті побачу буковинські ліси), читаю блог Екатерины Безымянной. Про маніпуляторів у неї аж 4 частини:
Манипуляторы-1. Признаки, приёмы.
Манипуляторы-2. Нарцисс (моє улюблене).
Манипуляторы-3. Взаимодействие.
Манипуляторы-4. Путешествие в один конец.

І от читаю все це і на кожному реченні мені хочеться кричати: «Так, я знаю, як це!» Я можу до кожного речення, до кожного прикладу навести власний. 

«Для удержания контроля манипулятор всегда всаживает в партнёра чувство вины. Причём чувство такое: ты совершенно не понимаешь, что ты такого сделала, но при этом всё равно думаешь, что виновата. Особенно если ты, даже не очень понимая, в чём виновата, всё равно готова просить прощения...» 

"По сути отношения с нарциссом — это всегда замкнутый круг ада. Ведёте вы себя «хорошо» — он вас ломает. Ведёте вы себя «плохо» — он вас ломает. И эта игра — без вариантов. Вообще без вариантов. Причём манипулятор всегда будет поворачивать всё дело так, что во всём, что будет происходить, окажетесь виноватой вы. И будете просить прощения у него. Желательно долго и на коленях. Дело всегда будет в вас и только в вас". 

"Поэтому чем больше рядом с ним плачешь или просишь об эмоциональной помощи, тем больше он… звереет. С одной стороны у него появляется желание сбежать из эмоционально непонятной для него ситуации, с другой… добить. Казнить без способности миловать".

Мені так хочеться роздрукувати ці цитати і повісити десь над ліжком, щоб читати кожного ранку і вночі замість молитв. Або зробити татуювання по всьому тілу, бо як можна наступити на одні і ті ж граблі ВТРЕТЄ? 
А сьогодні подруга сказала, що такі люди все одно колись будуть покарані. Карма і все таке. Що життя помститься їм за сльози всіх тих дівчат, яких вони зламали. Я теж колись вірила, що все зло, як і добро, до нас повертається. Але не в цьому випадку. Бо як хтось зможе зробити боляче тому, хто просто не здатен по-справжньому відчувати?

"Нарциссизм – это недоступность на уровне психики человеческих чувств и эмоций, искажённое восприятие остального мира и себя в нём".

Говорять, ніби час лікує. І все забувається. Але не цього разу. Мені так смішно і сумно водночас слухати поради дівчат, які колись давно, ще пару років тому, були в такій ситуації, як і я, з тією ж людиною. Вони вважають, уже такі мудрі і досвідчені, що можуть вберегти мене від помилок, а я бачу, як їм і через роки все ще болить. Такі гарні, розумні і успішні дівчата, якими я захоплююся, які щасливі зараз в особистому житті з дійсно хорошими чоловіками, у яких буде прекрасне майбутнє, а їм і досі болить.

8 коментарів

Галина Маслак
Это ТЫ его обидела, когда обиделась на него.
Юля Задорожняк
Тут всього так багато, що я просто не знаю, з чого почати. Тому я просто діслайкну. Нехай за те, що Єкатерина Безимянна написала неграмотно з точки зору психології, а тобі сподобалось, бо лягло під твою ситуацію.
п.с. чим краще маніпулятор тебе знає, тим легше тобою маніпулювати. Блог — це, авжеж, прекрасно, але деякі речі залиш для мемуарів.
Сергій Куриляк
Мудрість приходить коЛи гормони проходять. Все буде добре. Неварто будувати стереотипи ізза якихось окремих випадків.
Елена Огородова
Наличие «трьох випадків» указывает на закономерность)))) Но совсем не ту, о которой Галя рассказывает. Проще, конечно, в случае неудачи в отношениях, объявить, что «все мужики кАзлы», но тогда хождение по граблям будет бесконечным))))) А можно заглянуть во внутрь себя…
В блоге Екатерины Безымянной показано поведение некоторых разновидностей манипуляторов, но не раскрыта тема почему они так делают и как противостоять манипулированию. Всегда спасаться бегством — не выход. Лучше почитать специальную литературу признанных авторов и изучить этот вопрос.
Манипуляторы чувствуют кем можно манипулировать, а кто психологически более зрел и устойчив.
По большому счёту, все люди используют манипуляции для достижения своих целей. Даже Вы, Галя. Вы себе вообразили картинку и пытаетесь за уши притянуть к ней реальность. Завышенные ожидания всегда приводят к разочарованию.)))
Сергій Воронцов
Нести «боль» по таким причинам могут только молодые люди или немолодые, но глупые люди, им это интересно. Просто и правильно: плюнуть и забыть. Вообще жалеть себя неправильно. Чем раньше это поймешь, тем веселее жить. Или легче жиь, по крайней мере. А в обвинении другого, есть элемент жалости к себе. А про закономерность Огородова точно подметила. Такие дела лучше расследовать, как Холмс))) И лучше: ни кто подставил грабли, а как я их нашел.
Останній раз відредаговано
Сергій Воронцов
Разьяснение: им это интересно — имел ввиду интересно нести боль. Есть у людей такое увлечение
Галина Маслак
Як пишеш про суперкрутий семінар «Пректіс Кактус» чи буккросинг в «Літератур Кафе», то жодної реакції. Мої читачі реагують тільки на провокації.
Елена Огородова
Те, кого может заинтересовать семинар для подростков — немного другая возрастная аудитория)))) Думаю, через пару-тройку лет на «Пректіс Кактус» (или что-то типа того) сходит моя дочь))))
В этом блоге поднята интересная тема манипулирования. Я не увидела в вашем тексте каких-либо провокаций. Там есть горечь от обид, разочарование в отношениях, боль, страх совершить новую ошибку и надежда на сочувствие окружающих… Видимо, вы ожидали совсем другую реакцию и вновь были разочарованы))))
Останній раз відредаговано
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте